Kontakta oss

Lindbergs skola

432 92 Varberg


1 - Rektor och expedition

Expedition Anette Nordh

Telefon: 073-4006331
e-post: anette.nord@varberg.se


Rektor Carola Bengtsson (4-9)

Telefon: 0705-888296
e-post: carola.bengtsson@varberg.se


Rektor Lars Leijström (F-3 samt fritids)

Telefon: 0732-438330


2 - Elevhälsa

Skolkurator Emma Runesson

Mobil: 0734-209353
e-post: emma.runesson@varberg.se


Skolsköterska Annika Hultqvist

Mobil: 070-5454506
e-post: annika.hultqvist@varberg.se


Specialpedagog Elisabeth Persson (F-6)

Telefon: 0734-006189
e-post: elisabeth.persson2@varberg.se

Specialpedagog Annika Pettersson (7-9)

Telefon: 0723-761017
e-post: annika.pettersson@varberg.se

Kurator Emma Runesson

Telefon: 0734-209353
e-post: emma.runesson@varberg.se


3 - Arbetslagen

Arbetslaget 1-3

Telefon: 0734-006341

Arbetslaget F-klass/Fritids

Telefon: 0734-006346

4-6

Telefon: 0340-82866 eller 0340-82868

7-9

Telefon: 0734-006166 eller 0734-006128


4 - Fritids

Asken/Pilen

Telefon:0708-144767

Eken

Telefon: 0708-144764


5 - Övriga telefonnummer

IT-pedagog Jonathan Ruuing Brandell

Telefon: 0723-145775
e-post: jonathan.ruuing-brandell@varberg.se

Studie- och yrkesvägledare Malin Jacobsson

Telefon: 0706-411994
e-post: malin.jacobsson@varberg.se


Slöjd

Telefon: 0734-006155

Idrottshall

Telefon: 0734-006140

Hemkunskap

Telefon: 0734-006101

Köket

Telefon: 0721-517368

Elevcafé

Telefon: 0734-006183

Städ

Telefon: 0730-835237

Städ (Carina Jansson)

Telefon: 0730-883777